סולמות וחבלים שי חיון
מסלול החיים הוא כמשחק סולמות וחבלים.

אתה יכול להיות הרבה קדימה ואז לפגוש חבל ולהידרדר ברגע אחד עמוק לאחור ואתה יכול להיות מפגר מאחורה ואז במזל של יום אחד אתה פוגש סולם שמקפיץ אותך קדימה הרבה לפני כולם.

יש גם את אלו שעושים את כל המסלול מ-1 ל-100 בלי לפגוש סולם ובלי ליפול לחבל. הולכים יציב ובקצב קבוע.

מה יותר טוב?

אין יותר טוב. המסלול במשחק קבוע וזהה לכולם, כך גם בחיים. ההבדל הוא בדרך שבה אתה צועד במסלול. במשחק, המזל של מספרי הקובייה הוא הגורם המשפיע על דרך הצעידה. בחיים, ההשגחה עליך היא המספר בקובייה.

אותה השגחה שולחת לך גם חבלים וגם סולמות. ההתנהלות שלך לאורך המסלול היא שתקבע את שכיחות הופעת אותן הזדמנויות ואותם איומים. כן היא שתקבע האם תקבל רמזים וסימנים לסולמות ו/או אזהרות מחבלים שעתידים לבוא.

כשאתה קדימה אל תאבד את הראש, אל תתנשא, אל תהפוך שאנן ואל תפסיק להודות על הקיים. זכור כי יכול שתפגוש חבל ואז כל המאמצים שעשית עד כה בעצם לא קידמו אותך אלא דרדרו אותך.

כשאתה מאחור, אל תתייאש, תמשיך בדרכך, אל תעשה מהלכים עוקפים כדי להשיג התקדמות - לך תמים בדרכך והיא זו שתוביל אותך אל הסולם הנכון עבורך ברגע הנכון.

אם במקרה ירדת בחבל, אל תאמר נואש זכור שיד מכוונת הובילה אותך לשם- ראה בזאת הזדמנות נוספת לתקן המסלול ולקדם עצמך בדרך נכונה יותר עבורך- יש סיכוי שתפגוש בקרוב בסולם שיקפיץ אותך הרבה יותר גבוה מהמקום שבו היית עת נפלת בחבל.

אשרי האיש שיודע לזהות סולם ולמנף עצמו קדימה, אשרי האיש שיודע להיזהר מחבלים.

אשרי האיש אשר הולך תמים בדרך ומגיע למחוז חפצו, מחוז אשר סימנה עבורו ההשגחה שלו.

 
"הבוטח ב ה' חסד יסובבנו" תהלים, ל"ב.