תבונה רוחנית שי חיון
מחקרים הוכיחו כי החצי השמאלי של המוח אחראי על הלוגיקה והאנליזה והחצי הימני אחראי על היצירתיות והמעוף.
צד ימין אמון על יצירת החזון (מה) וצד שמאל אחראי על הביצוע (איך).

שתי התבונות (אינטליגנציות) המוכרות היום הן: האינטליגנציה השכלית (IQ) והאינטליגנציה הרגשית (EQ). הגיוני להניח, כי ה IQ מופק בצדו  השמאלי של המוח ואילו מקור ה EQ מצדו הימני.

עץ החיים בקבלה מתאר פריסת עשר ספירות שדרכן מואצל אור הבורא. העץ מאורגן כך שצדו הימיני שייך לתפיסת החסד (רגש) וצדו השמאלי מייצג את תפיסת הדין והגבורה (שכל). לפי תורת הסוד ישנן ספירות שמהוות את הגשר שמחבר בין צד ימין לצד שמאל (תפארת ויסוד) ודרכן מתאפשרת זרימת האור תוך איזון בין חסד לדין.

גם במוחנו נפרס גשר שמחבר בין שתי התבונות. אותו גשר הוא בעצם תבונה בפני עצמו  -האינטליגנציה הרוחנית (SQ).
חיבור בין שכל לרגש, בין מחשבה למעשה ובין אדם לייעודו, נוצרים ככל  שהתבונה הרוחנית של האדם גוברת.

בעידן הנוכחי אדם נדרש למנת תבונה רוחנית גבוהה כדי לצלוח את אתגרי החיים בכל המעגלים שבהם הוא פועל:

 
בחיים האישיים: אדם ישיג הגשמה ואושר ככל שישכיל ליישם מחשבות שנכונות לו ומשרתות את צרכיו ולאו דווקא את רצונותיו (אדם שלם).
 
בזוגיות: זוגיות מתמירה את שני חבריה ככל שהם משתמשים בתבונה רוחנית כדי למצוא ולהגשים את הייעוד המשותף של אותה ישות שלישית שנוצרה עם החיבור.
 
בניהול: מנהיגות אפקטיבית יותר כאשר המנהל מפעיל תבונה רוחנית כדי להניע את עובדיו תוך הנחלת אווירה שמאזנת בין החזון הארגוני לחזון האישי שהיום יותר מורגש במקומות העבודה.
 
בשירות: נותן השירות שפועל מתוך תבונה רוחנית מעניק שירות יוצא דופן שמספק מענה לצרכים פונקציונאליים ואמוציונאליים של הלקוחות.
 
במכירות: הסיכוי למכירה איכותית (רוכש נאמן וממליץ) גובר ככל שאיש המכירות מפעיל תבונה רוחנית בשלב התאמת הפתרון לצורך.

תחת השיטה של שי חיון פותח המודל 'להיות שלם'. מודל פורץ דרך שמאגד תובנות עתיקות עם מחקרים עדכניים וחושף דרך ליצר גשר שמחבר בין ימין לשמאל והופך שלוש להיות אחד שלם. מיישמי התפיסה נהיים ממוקדים יותר, יעילים יותר ומאושרים יותר. תחת השיטה מיושמת תפיסת האדם השלם ככלי למנהיגות אישית שמעצימה את האוחז בה בחייו האישיים ובתפקידיו במקום העבודה.

אתם מוזמנים להכיר, לתרגל וליישם את האינטליגנציה הרוחנית שלכם (SQ).
 
השיטה, שי חיון